Nabór na wyjazdy w celach szkoleniowych w roku akademickim 2018_2019

Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej informuje, iż uruchomiona została rekrutacja na  wyjazdy pracowników w ramach programu ERASMUS+ w roku akademickim 2018/19.  W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych pracowników administracyjnych do zgłaszania się na wyjazd. Termin zgłoszeń upływa 11.06.2018.
W ramach dostępnej puli miejsc można starać się o stypendium na:

1. Wyjazd pracownika (dotyczy również pracowników administracyjnych) w celach szkoleniowych. Wyjazd trwający około tygodnia (minimum 2 dni robocze) w ramach, którego realizuje się indywidualny program szkolenia ustalony z instytucją szkolącą (może być to zarówno Uczelnia jak i inne jednostki), którego  celami jest wzrost kwalifikacji pracowników AMS
    (w zakresie dziedziny wynikającej z ich zakresu obowiązków) jak i  rozwój internacjonalizacji w Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjazd najczęściej trwa około 5 dni roboczych i może być realizowany zarówno w Uczelniach Partnerskich AMS  jaki i innych Uczelniach i  instytucjach w krajach Unii Europejskiej i EOG pod warunkiem, iż wyjazd wpisuje się w cele określone powyżej.
W ramach wyjazdu można uczestniczyć w szkoleniu indywidualnym ustalanym z instytucją  przyjmującą (doskonalenie kompetencji zawodowych, poszerzanie wiedzy w danej dziedzinie, udział w szkoleniach, „work shadowing”)  oraz w tzw. International Staff Week – wydarzeniach organizowanych przez Uczelnie dla pracowników zainteresowanych daną dziedziną. International Staff Week najczęściej dotyczy tematyki internacjonalizacji Uczelni ale są również spotkania poświęcone innym tematom. Pełna oferta szkoleń w ramach Staff Week dostępna jest na stronie : http://staffmobility.eu/staff-week-search?f%5b0%5d=field_staff_week_state%3Aopen
Na powyższy
 wyjazd w ramach programu Erasmus+ przyznawane jest dofinansowanie w formie ryczałtu na pokrycie kosztów pobytu, zakwaterowania oraz podróży.
Zgodnie z zasadami programu Erasmus+ występują następujące kryteria oceny zgłoszeń :
  • wcześniejszy udział w wyjazdach Erasmus+  (wcześniejszy udział więcej niż jeden raz, wcześniejszy udział jeden raz, aplikacja o pierwszy wyjazd)
  • jakość proponowanego programu szkolenia
Minimum 25% środków na stypendia na wyjazdy w celach szkoleniowych przeznaczono na wyjazdy  kadry nauczającej wyjeżdżającej na kursy szkoleniowe/job shadowing w celu podniesienia własnych kompetencji dydaktycznych. Obecna rekrutacja dotyczy wyjazdów w roku akademickim 2018/19 w okresie czerwiec 2018- wrzesień 2020. Wyjazdy w późniejszym terminie będą możliwe jedynie w sytuacji kiedy na Uczelni  pozostaną środki niewykorzystane, bądź Uczelnia pozyska dodatkowe fundusze.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków - pierwsza ocena złożonych wniosków jest zaplanowana na koniec czerwca 2018 r. i  aby wziąć w niej udział należy złożyć formularz  złożyć najpóźniej do 11.06.2018.  Wszystkie osoby zainteresowane, zapraszamy do wypełnienia formularza zamieszczonego w załączeniu i przesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub złożenie w Dziale ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej (pok. 164).  Wszelkich  informacji nt. wyjazdów ERASMUS+ uzyskacie Państwo u p.  Małgorzaty Cibor (pok. 164 budynek AM przy Walach Chrobrego, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,Tel. 091 480 98 37).

WYJAZDY SZKOLENIOWEUCZELNIE PARTNERSKIE AKADEMI MORSKIEJ

ZASIĘG GEOGRAFICZNY ERASMUS +

RODZAJ INSTYTUCJI PRZYJMUJĄCEJ

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY znajdziecie Państwo do pobrania na stronie :

W CELACH SZKOLENIOWYCH